AO Travma, İstanbul / Türkiye info@aotraumaturkiye.com
Araştırma Destek Olanakları

AO Araştırma Destek Olanakları

AO travma araştırma bölümü, klinik konuları destekleyen araştırma başvuruları için düzenli olarak finansman fırsatları sunmaktadır. Daha önce belirlenmiş kriterleri taşıyan araştırmalar için nakdi yardımlar mevcuttur. Bu araştırmaların ana hedefi implant ve enstrümanlar üretmek değildir.

En güncel AO Travma Avrupa (AOTEU) araştırma yardımı için son başvuru tarihi 29 Şubat 2016’dır. İskelet sistemi yaralanmaları ile ilgili projelere destek verilecektir. Tek araştırma için 8000 CHF’a kadar ödenek mevcuttur. Sonuçlar Nisan 2016’da ilan edilecektir.

Avrupa’dan bireysel yada grup olarak klinisyenler yada araştırmacılar için başvurular açıktır. Başvuran kişinin AO Travma üyesi olması gereklidir.

Tüm başvurular öncelikle en az iki AOTEU araştırma görevlisi tarafından değerlendirilmektedir. En fazla 2 çalışmaya destek verilebilecektir. Proje bitiminde bir sonuç raporu yazılması, bir yıldan fazla süren çalışmalarda yıllık rapor verilmesi gereklidir.

Başvuru için başvuru kılavuzunun okunması ve AOTEU araştırma yardım başvuru formunun doldurulup, word dokümanı ve PDF olarak AOTEU@aotrauma.org adresine mail olarak gönderilmesi gereklidir.

EK 1 - Guidelines For Applicants For The AOTrauma Europe Research Mini Grants

EK 2 - Research Application Form For Mini Grants

Araştırma destek olanakları içinde ayrıca bir araştırmanın yol haritası için teorik altyapı eğitimi veren AO Travma araştırma kursları ve iyi klinik pratik kursu düzenli olarak AO tarafından düzenlenen aktivitelerdendir.

Diğer Başlıklar