AO Travma, İstanbul / Türkiye info@aotraumaturkiye.com
11 Aralık 2017
AO Davos Toplantısı

AO Davos Toplantısı

Her yıl düzenli olarak yapılan AO nun en önemli toplantısı AO Foundation Davos Courses bu yıl 3-8 Aralık tarihleri arasında Davos/İsviçrede yapıldı.

Devamını Oku
29 Haziran 2017
AO Riga Toplantısı

AO Riga Toplantısı

AO Travma Avrupa'nın düzenlediği geleneksel "AO Trauma Europe General Assembly" toplantısının dördüncüsü 10-11 Haziran tarihleri arasında Letonya'nın Riga şehrinde yapıldı.

Devamını Oku
14 Haziran 2017
AO Etkinlik ve Anket Uygulaması

AO Etkinlik ve Anket Uygulaması

AO Travma İzmir ve Ankara eğitimlerinde beta olarak kursiyerler ile buluşan Smart Event - AO Etkinlik ve Anket Uygulaması AO Travma İstanbul Temel ve İleri kursu öncesi IOS ve Android marketlerdeki yerini aldı.

Devamını Oku
11 Nisan 2017
AO Travma İstanbul 2017 Kursları

AO Travma İstanbul 2017 Kursları

AO Travma Türkiye olarak her yıl düzenlenen İleri kurs bu yıl da 17-21 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku
20 Mart 2017
AO Rotterdam Masters Kadavra Kursu

AO Rotterdam Masters Kadavra Kursu

1-3 Mart 2017 tarihlerinde Hollanda'nın Rotterdam şehrinde Erasmus Üniversitesi kadavra labratuarında, Ufuk Özkaya ve Fillippo Randelli başkanlığında, Türkiye'den Z. Uğur Işıklar ve Güvenir Okçu'nun eğitici olarak katıldığı proximal femur kırıkları...

Devamını Oku
19 Ocak 2017
Proksimal Femur Kırıkları Master Kursu

Proksimal Femur Kırıkları Master Kursu

2-3 Mart 2017 tarihleri arasında Hollanda'nın Rotterdam kentinde Erasmus Üniversitesi Anatomi Laboratuarı'nda "Kadavra üzerinde Proksimal Femur Kırıkları Master Kursu" düzenlenecektir.

Devamını Oku
26 Eylül 2016

AO Travma Temel ve İleri Kursu - Ankara 2017

AO Travma Türkiye olarak her yıl düzenlenen Temel ve İleri kurs bu yıl da 14-17 Ocak 2017 tarihleri arasında eş zamanlı olarak yine Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku
02 Ağustos 2016

AO TRUSTEE TOPLANTISI AMSTERDAM 2016

AO Trustees toplantısı 2016 yılında Amsterdam da yoğun katılımla gerçekleşti. Bu yılın temel konuları AO nun geleceği, AO Recon ve Neuro 3D yapılanmasının geleceği, internet ortamında etkin olarak AO nun kırık tedavisindeki etkinliğinin topluma anlatılması, değişen finansal kurallar ve tasarruf önlemleri, Davos kurslarını yüksek maliyet nedeni ile gözden geçirilmesi, global ölçekte daha etkin eğitim ve eğitici kullanımı idi. AO Foundation başkanlığı görevine gelecek 2 yıllık dönem için daha önce 2 kez ülkemizde konuk ettiğimiz Suthorn Bavoratanavech’ ten bayrağı deviralan Nikolaus Renner başladı.

Devamını Oku
14 Temmuz 2016
AO European Masters Sempozyum - Madrid&Innsbruck

AO European Masters Sempozyumları Gerçekleşti.

AO European Masters sempozyumları bu yıl ilk kez Türkiye’den de eğiticilerin katılımı ile Madrid ve Innsbruck’ta yapıldı.

Devamını Oku
21 Nisan 2016

AOTravma Master Kursu 2016, İzmir

AO Türkiye tarafından ülkemizde ikinci kez düzenlenecek olan Masters ( Ustalar ) kursu bu yıl İzmir'de yurt içi ve yurt dışından konusunda deneyimli eğiticilerle gerçekleştirilecektir. Daha önce temel ve ileri kurs almış meslektaşlarımızdan üst ve alt ekstremite konusunda kanıta dayalı tıp verileri ışığında bilgilerini güncellemek isteyenlerin bu kursa katılımını arzulamaktayız.

Devamını Oku
1 Nisan 2016
AOTravma Bölgesel Kursu

AOTravma Bölgesel Kursu

AO Trauma Europe tarafından 2004 yılından beri düzenlenmekte olan bölgesel kursların sonuncusu 21-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında İzmir Hilton’da düzenlenecektir. Bu kurstan sonra bölgesel kurs adı altında kurs düzenlenmeyecektir. Bu İLERİ kursa katılmayı arzu eden meslektaşlarımızın iletişim kuracak düzeyde İngilizce bilmesi ve daha önce temel kurs sertifikasına sahip olması gereklidir.

Devamını Oku
21 Mart 2016
AO İlk Kurs

AO İlk Kurs

AO'nun Türkiye'deki süreci 1-4 Temmuz 1985'de İzmir'de yapılan ilk AO Osteosentez Temel Kursu ile başlamıştır. Prof. Dr. Hakkı Sur'un girişimleriyle gerçekleştirilen kurs için ilk adımlar Hakkı Hoca'nın başasistanlığı döneminde atılmıştır. Fransa'da ihtisası sürecinde AO'nun kurucularından olan Prof. Willeneger ile tanışıp onu ve AO ekibini Türkiye'de bir kurs yapılması için ikna etmiştir.  

Devamını Oku
26 Ocak 2016
AOTrauma European Masters 2016 Kurs Programı

AOTrauma European Masters 2016 Kurs Programı

AOTrauma Europe Master Courses, deneyimli cerrahlar için ortopedik travmada güncel tedavi yaklaşımlarını ele alır. Tartışmaya açık ortopedik travma ve kırık olgularında en yeni teknikler sunulur ve tartışılır. İçerik, olgular üzerinden pratiğe dayalı egzersizler, anatomik örnek laboratuarları ve konusunda deneyimli eğiticilerin sunumlarından oluşur. Kanıta dayalı tıp bilgileri ve kişisel deneyimler paylaşılır. Bu kursa katılacak adayların temel ve ileri kurs eğitim belgesine sahip olmaları gereklidir. İlgilendikleri veya bilgi eksikliği hissettikleri konularda değerli meslektaşlarımızım gereksinimlerini karşılayacak şekilde planlanmıştır.

Devamını Oku
12 Ocak 2016
AO Travma Web Uygulaması

AO Travma Web Uygulaması

AO Travma Türkiye tarafından planlanan ve proje olarak AOTrauma- Community Development tarafından maddi ve teknik olarak desteklenen bu girişim Aralık 2015 tarihinde Davos’ta proje olarak sunulmuş kısa sürede büyük destek görmüştür.

Devamını Oku
12 Ocak 2016

AO ve Eğitici Olmanın Kuralları

AO Travma dünyada en yaygın, en fazla üyeye sahip Ortopedik Travma derneğidir. AO Travma derneğinin amaçları; travma tedavisinde mükemmelliği sağlamak, gelecek neslin travma cerrahlarını yetiştirmek, bu oluşum içinde saydam, karşılıklı güvene dayalı birlikteliği ve iletişimi sağlamaktır.

Devamını Oku
12 Ocak 2016
AO'nun Yeni Yönetim Yapılanması

AO'nun Yeni Yönetim Yapılanması

AO Vakfının nasıl ve kimler tarafından yönetildiği, idari ve bilimsel yapılanmasının bilinmesi bu dernek çatısı altında görev yapmak isteyen meslektaşlarımızın gelecek planlaması yaparken gözönüne almaları gereken önemli bir ayrıntıdır.

Devamını Oku