AO Türkiye- Üye Olun

AO Türkiye- Üye Olun
 

Türkiye’de AO prensiplerini ilk uygulamaya başladığı bilinen hekimler, Prof.Dr. Hakkı Sur, Prof. Dr. Zeki Korkusuz ve Prof. Dr. Orhan Süren hocalarımızdır. İlk AO Temel Prensipler kursu 1985 yılında Prof.Dr. Hakkı Sur’un önderliğinde 36 katılımcı ile İzmir’de düzenlenmiştir. Ardından 1987 yılında Ankara’da Temel Prensipler, 1994 yılında Adana’da temel ve ileri prensipler, 2000 yılında da Ankara’da tekrar temel ve ileri prensipler kurları düzenlenmiştir. Aynı yıl eylül ayında Prof. Dr. Haluk Ağuş ve Prof. Dr. Uğur Işıklar’ın da aralarında bulunduğu 36 üye ile “AO Mezunları Derneği” kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Bir süre belirli aralıklarla temel, ileri, pediatrik ve el kurslar düzenlense de 2010 yılından itibaren AO Trauma International onayı ile İzmir ve Ankara’da Temel ve İleri Prensipler kursları kurumsal yapı kazanarak düzenlenmeye başlanmıştır. Eğitim kurslarının kurumsal kimlik kazandığı 2010 yılından günümüze kadar toplam 12 temel, 8 ileri, 1 masters, 1 pediatrik, 1 ORP (yardımcı ameliyathane sağlık personeli) ve 1 el kursunda toplam 1220 hekim ve 36 ameliyathane çalışanına AO prensipleri ulaştırılmış, hastaların tedavisinde dünya standartlarına uygun güncel tedavinin verilmesi sağlanmıştır.

 

AO dünyasına temel kursu alarak adım atan ve AO ruhu ile tanışan, bu organizasyonun bir parçası olmak tutkusu taşıyan her yaştaki hekimlere AO’nun kapıları sonuna kadar açıktır. İleri kurs, masters kursu gibi eğitim kurslarının ardından alınacak “Tips for Trainers” (Eğiticilerin Eğitimi) ya da yeni adıyla “FEP – Faculty Education Program” (Eğitici Eğitim Sertifika Programı) ile AO Türkiye’nin eğitmen kadrosuna katılmak mümkündür.

 

Saydam, herkese eşit mesafede, çalışma, bilgi, liyakat temelli, ilerlemeye açık ve toplum yararına hizmet veren bir eğitim okulu olarak AO Türkiye, bu ruhu hisseden meslektaşlarını AO ailesi içinde görmekten mutluluk duyar.

Diğer Başlıklar

AO Nedir?
AO Toplum Sağlığına Olan Yansıması
Üyelik
Üyelik Faydaları

İletişim

Sosyal Medya Hesaplarımız

© 2023 AOTRAUMATÜRKİYE. All rights reserved.