AO Haberleri

2023course1

AO Travma Koç Üniversitesi AIMES Temel Kurs ve Pediatri Master Kursu

12-14 Ocak 2024 tarihlerinde, Koç Üniversitesi AIMES’te Temel Kurs ve Pediatri Master

Kursları AO Travma Türkiye Derneği tarafından düzenlendi.

2023course1

AO Travma İzmir 2023 Kursları

AO Travma Türkiye olarak her yıl düzenlenen Temel ve İleri Kurs bu yıl 13-15 Ocak Tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirildi.

davos-toplantisi-2017

AO Davos Toplantısı

Her yıl düzenli olarak yapılan AO nun en önemli toplantısı AO Foundation Davos Courses bu yıl 3-8 Aralık tarihleri arasında Davos/İsviçrede yapıldı.

riga-toplanti

AO Riga Toplantısı

AO Travma Avrupa’nın düzenlediği geleneksel “AO Trauma Europe General Assembly” toplantısının dördüncüsü 10-11 Haziran tarihleri arasında Letonya’nın Riga şehrinde yapıldı.

AO TRUSTEE TOPLANTISI AMSTERDAM 2016

AO Trustees toplantısı 2016 yılında Amsterdam da yoğun katılımla gerçekleşti. Bu yılın temel konuları AO nun geleceği, AO Recon ve Neuro 3D yapılanmasının geleceği, internet ortamında etkin olarak AO nun kırık tedavisindeki etkinliğinin topluma anlatılması, değişen finansal kurallar ve tasarruf önlemleri, Davos kurslarını yüksek maliyet nedeni ile gözden geçirilmesi, global ölçekte daha etkin eğitim ve eğitici kullanımı idi. AO Foundation başkanlığı görevine gelecek 2 yıllık dönem için daha önce 2 kez ülkemizde konuk ettiğimiz Suthorn Bavoratanavech’ ten bayrağı deviralan Nikolaus Renner başladı.

ao-doctors

AO European Masters Sempozyumları Gerçekleşti.

AO European Masters sempozyumları bu yıl ilk kez Türkiye’den de eğiticilerin katılımı ile Madrid ve Innsbruck’ta yapıldı.

AOTravma Master Kursu 2016, İzmir

AO Türkiye tarafından ülkemizde ikinci kez düzenlenecek olan Masters ( Ustalar ) kursu bu yıl İzmir’de yurt içi ve yurt dışından konusunda deneyimli eğiticilerle gerçekleştirilecektir. Daha önce temel ve ileri kurs almış meslektaşlarımızdan üst ve alt ekstremite konusunda kanıta dayalı tıp verileri ışığında bilgilerini güncellemek isteyenlerin bu kursa katılımını arzulamaktayız.

AO İlk Kurs

AO’nun Türkiye’deki süreci 1-4 Temmuz 1985’de İzmir’de yapılan ilk AO Osteosentez Temel Kursu ile başlamıştır. Prof. Dr. Hakkı Sur’un girişimleriyle gerçekleştirilen kurs için ilk adımlar Hakkı Hoca’nın başasistanlığı döneminde atılmıştır. Fransa’da ihtisası sürecinde AO’nun kurucularından olan Prof. Willeneger ile tanışıp onu ve AO ekibini Türkiye’de bir kurs yapılması için ikna etmiştir.  

AO Trauma European Masters 2016 Kurs Programı

AOTrauma Europe Master Courses, deneyimli cerrahlar için ortopedik travmada güncel tedavi yaklaşımlarını ele alır. Tartışmaya açık ortopedik travma ve kırık olgularında en yeni teknikler sunulur ve tartışılır. İçerik, olgular üzerinden pratiğe dayalı egzersizler, anatomik örnek laboratuarları ve konusunda deneyimli eğiticilerin sunumlarından oluşur. Kanıta dayalı tıp bilgileri ve kişisel deneyimler paylaşılır. Bu kursa katılacak adayların temel ve ileri kurs eğitim belgesine sahip olmaları gereklidir. İlgilendikleri veya bilgi eksikliği hissettikleri konularda değerli meslektaşlarımızım gereksinimlerini karşılayacak şekilde planlanmıştır.

 

AO ve Eğitici Olmanın Kuralları

AO Travma dünyada en yaygın, en fazla üyeye sahip Ortopedik Travma derneğidir. AO Travma derneğinin amaçları; travma tedavisinde mükemmelliği sağlamak, gelecek neslin travma cerrahlarını yetiştirmek, bu oluşum içinde saydam, karşılıklı güvene dayalı birlikteliği ve iletişimi sağlamaktır.

ao-new-management-structure-3-s

AO'nun Yeni Yönetim Yapılanması

AO Vakfının nasıl ve kimler tarafından yönetildiği, idari ve bilimsel yapılanmasının bilinmesi bu dernek çatısı altında görev yapmak isteyen meslektaşlarımızın gelecek planlaması yaparken gözönüne almaları gereken önemli bir ayrıntıdır.

 

İletişim

Sosyal Medya Hesaplarımız

© 2023 AOTRAUMATÜRKİYE. All rights reserved.